Menu
Your Cart

Bakım & Onarım

Bahçe Mobilyaları Bakımı Nedir?


Dış hava koşullarının doğal sonucu olarak ahşap bahçe mobilyalarında zamanla grileşme, yağ ve koruyucu maddelerin koruyucu sürelerinin geçmesiyle oluşan deformasyon görüntüsü gibi bazı semptomlar ortaya çıkmakta olup, gerekli bakım yapılmaması halinde görüntü bozukluğunun yanı sıra ömrü de giderek kısalacaktır. Bu nedenle uzmanlarca her yıl, rutin bakım işlemlerinin yapılması önerilmektedir.


Bahçe Mobilyaları Bakımı Nasıl Yapılır?


Yaz boyunca kullanılan ahşap bahçe mobilyaları, sonbahar geldiğinde deformasyonun etkisine göre belirlenmiş numaradaki zımpara ile zımparalama işlemine tabi tutulur. Grilik ya da eski kullanılan koruyucu maddelerin bıraktığı izler yok olana kadar zımparalama işlemi uygulanır. En son sıfır zımpara diye tabir edilen en küçük kalınlıktaki zımpara ile yüzey pürüzsüz hale getirilir. Kırılma, bozulma, bağlantı elemanlarında paslanma gibi kontroller yapılarak ihtiyaç halinde ilgili parçanın değiştirilmesi ya da tamiri sağlanır. Sonrasında, tüm ahşap yüzeylere koruyucu madde ve tik yağı diye bilinen koruyucu yağ uygulanır ve kurumaya bırakılır. Kuruma işlemi de sona erdiğinde uygun bir alanda bir dahaki yaz için kullanıma hazır durumda bekletilir.


Tüm bu işlemleri dilerseniz sizin yerinize konusunda uzman personelimiz yapabilir. Bahçe mobilyaları bakım ve onarım taleplerinizde bizimle iletişime geçmeniz durumunda İstanbul'un her semtinden ürünlerinizi yerinden alıyor, bahçe mobilyası bakımı işlemi bittiğinde adresinize teslim ediyoruz.

Tüm yedek parça ihtiyaçları ve gerekiyorsa tamirat işlerini de tamamlayıp, ürünlerinizi ilk günkü haliyle yeniden sizlerle buluşturuyoruz. Koruma amaçlı kullandığımız tüm ürünler doğaya ve insan sağlığına zarar vermeyen, dünyaca ünlü Alman markalarından oluşmaktadır.